„Europos solidarumo korpuso“ Solidarumo projektai

Tai galimybė patiems jauniems žmonėms prisidėti prie problemos, matomos artimoje aplinkoje, sprendimo ir to proceso metu ugdyti savo organizavimo, laiko planavimo, darbo komandoje, komunikacijos ir kitus įgūdžius, užmegzti naujas pažintis.

Kas yra Solidarumo projektas?

Solidarumo projektu vadinamas jaunų žmonių grupės inicijuotas, jų vietos bendruomenei naudingas projektas, kurio įgyvendinimą finansiškai remia Europos Sąjunga pagal programą „Europos solidarumo korpusas“.

Solidarumo projektas gali apimti bet kokios rūšies veiklas: socialines, kultūrines, sporto, aplinkosaugos, kt. – svarbu, kad jis būtų vertingas vietos bendruomenei – spręstų problemą, skatintų atskirų gyventojų grupių bendradarbiavimą.

Kas gali vykdyti Solidarumo projektą?

Solidarumo projektą inicijuoti ir įgyvendinti gali formalios ir neformalios jaunimo (18–30 metų amžiaus) grupės, sudarytos iš ne mažiau kaip 5 žmonių. Neformaliai jaunimo grupei reikia turėti globojančią organizaciją, kuri atliktų teisinio atstovo vaidmenį ir padėtų jaunuoliams pasirašyti dotacijos sutartį, tvarkytis su finansais, įsipareigojimais. Globojančia organizacija gali būti bet kokia organizacija, su kuria jaunuolių grupė turi patikimą santykį – pavyzdžiui, mokykla, jaunimo centras, biblioteka, įvairios NVO ir pan.

Kiek gali trukti Solidarumo projektas?

2–12 mėnesių.

Kaip dalyvauti?

  • Bent 5 jaunų (18–30 m. amžiaus) žmonių grupės nariams reikia užsiregistruoti programos „Europos solidarumo korpusas“ duomenų bazėje (kiekvienam atskirai).
  • Jei jaunimo grupė neformali – reikia rasti globojančią organizaciją, kuri, teikiant projekto paraišką, bus nurodoma kaip teisinis atstovas. Globojančia organizacija gali būti bet kokia organizacija, su kuria jaunuolių grupė turi patikimą santykį – pavyzdžiui, mokykla, jaunimo centras, biblioteka, įvairios NVO ir pan.
  • Organizacijai reikia užsiregistruoti sistemoje ir gauti unikalų organizacijos ID. Tai yra kodas, kuris naudojamas organizacijos identifikavimui programos projektuose. Instrukcijos organizacijos ID gauti
  • Kai paraiškos forma taps prieinama čia, reikės ją užpildyti ir pateikti. Paraiškos formoje reikia detaliai aprašyti projekto idėją, pagrįsti tokio projekto poreikį, aprašyti įgyvendinimo planą, numatomą rezultatą. Įprastai formos atsidaro likus maždaug mėnesiui iki paraiškos pateikimo termino. 2022 m. paraiškų teikimo terminai paskelbti čia. Paraiškų teikimo formos
ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022