„Erasmus+“ DiscoverEU

Kas tai?

„DiscoverEU“ – tai programos „Erasmus+“ veiksmas, suteikiantis galimybę geriau pažinti Europą. Teikti paraiškas laimėti kelionės traukiniais bilietus gali patys 18-kos metų jaunuoliai, o organizacijos ar iniciatyvinės grupės gali teikti paraiškas gauti finansavimą projektui, leidžiančiam mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms dalyvauti „DiscoverEU“ iniciatyvoje lygiomis teisėmis su kitais savo bendraamžiais (informacija žemiau).

Aštuoniolikmečiams Europos Sąjungos arba vienos iš programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių – Islandijos, Lichtenšteino, Šiaurės Makedonijos, Norvegijos, Serbijos ir Turkijos – gyventojams „DiscoverEU“ suteikia galimybę pakeliauti ir pamatyti, kokia įvairi yra Europa, sužinoti apie jos kultūros paveldą ir istoriją ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno. Be to, „DiscoverEU“ suteikia jaunuoliams progą įgyti vertingų gyvenimo įgūdžių ateičiai – tapti savarankiškesniems, labiau pasitikintiems savimi ir atviresniems kitoms kultūroms.

Aštuoniolikmečiams:

Kadangi pagrindinė transporto priemonė yra traukinys (salų ar atokių regionų gyventojams taikomos išimtys), jaunuoliams prieš akis atsivers kvapą gniaužiantis Europos kraštovaizdis ir jos miestų ir miestelių įvairovė. 18-mečiams jaunuoliams paraiškas galima teikti dviem paraiškų priėmimo etapais, kurie vyksta kasmet. Laimingiesiems paraiškų teikėjams skiriami kelionės bilietai.

Nuo pirmojo 2023 m. paraiškų teikimo etapo atrinkti dalyviai gaus „DiscoverEU“ nuolaidų kortelę su nuolaidomis kultūros renginiams, mokymosi veiklai, sportui, vietos transportui, nakvynei, maistui ir kt. Taip pat jaunuoliai galės dalyvauti pasiruošimo kelionei renginiuose bei susitikimuose, kurie suteiks galimybę geriau pažinti įvairias šalis ir bendrauti su švairių tautybių bendraamžiais.

Išsami informacija jaunimui apie programą ir jos naujienos – EUROPOS JAUNIMO PORTALE.

Kada vyks kitas etapas?

Naujas etapas vyks 2023 m. pavasarį. Mygtukas „REGISTRUOTIS“ puslapyje atsiras tą dieną, kai prasidės kitas etapas.

Dalyvauti gali jaunuoliai, kurie:

  • yra gimę nuo 2005 m. sausio 1 d. (imtinai) iki 2005 m. gruodžio 31 d. (imtinai);
  • pildydami internetinę paraiškos formą teisingai nurodo asmens tapatybės kortelės, paso arba teisėto gyventojo kortelės numerį; sprendimo dėl atrankos priėmimo metu yra vienos iš toliau nurodytų šalių teisėti gyventojai*:
  • – vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių, įskaitant užjūrio šalis ir teritorijas (UŠT), arba
  • – vienos iš programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų valstybių: Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos arba Turkijos.

Daugiau informacijos pateikiama Taisyklių 2 punkte „Kas gali teikti paraišką?“.

Tada turėsi sudalyvauti viktorinoje (nebent teiki paraišką kaip grupės narys).

Jeigu būsi atrinktas, galėsi vykti į ne trumpesnę kaip 1 dienos ir ne ilgesnę kaip 30 dienų kelionę laikotarpiu nuo 2023 m. liepos 1 d. iki 2024 m. vasario 29 d.

Primename, kad jeigu turi negalią arba sveikatos problemų, dėl kurių tau keliauti sunku, gausi atitinkamą pagalbą, kad tau dalyvauti „DiscoverEU“ būtų lengviau. Daugiau informacijos pateikiama DUK atsakyme C.13.

Esi per jaunas dalyvauti šiame etape? Nesijaudink! Kasmet rudenį ir pavasarį bus rengiami nauji konkurso etapai.

Ar galima keliauti su draugais?

Taip, galima! Tai priklauso tik nuo tavęs. Gali keliauti vienas arba pakviesti prisijungti dar iki 4 draugų, su sąlyga, kad jie visi tenkina pirmiau išdėstytas sąlygas. Tam, kad pateiktų savo paraišką, jie turės naudoti tavo paraiškos kodą. Daugiau informacijos pateikiama DUK atsakymuose B.5–B.11.

Taip pat gali savo kelionės planus derinti su kitais „DiscoverEU“ keliautojais! Šiam tikslui pravers „DiscoverEU“ grupė platformoje „Facebook“. Prisijunk prie šios grupės jau dabar ir pradėk bendrauti su kitais dalyviais.

Jei tave atrinks, nacionalinės „Erasmus+“ agentūros padės tau užmegzti ryšius ir gauti informacijos – prieš išvykstant bus surengta susitikimų (taip pat ir su keliautojais).

„Prieš tave – visas pasaulis. Pasiimk kuprinę, geriausią draugą ar draugę ir – pirmyn!“

Daugiau informacijos ir registracija: „DiscoverEU“ | European Youth Portal (europa.eu).

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022