Jaunimo savanoriška tarnyba

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (toliau – PO) (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėn. nenutrūkstama tarnyba, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia

JST pažymėjimą, suteikiantį 0,25 stojamojo balo pripažinimą, įgyja savanoriai, kurie sėkmingai užbaigia tarnybą. Pagrindiniai programos reikalavimai jaunuoliams:  
- Jaunuolis privalo būti užsiregistravę JST duomenų bazėje, pildydamas registracijos anketą dalyvauti programoje.
- Jaunuolis privalo sulaukti patvirtinimo (laiško ir (ar) skambučio) iš savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos (toliau – SVO orgranizacija) paskirto mentoriaus(-ės), jog gavo vietą programos įgyvendinimui (vietų skaičius programoje yra ribotas, vietos skiriamos pagal registracijos data ir laiką) bei dalyvauti įvadiniame susitikime su SVO ir PO atstovais.
- Jaunuolis privalo būti pasirašęs Trišalę sutartį su akredituota SVO organizacija ir PO. Tik pasirašius Trišalę sutartį Jaunuolis įgyja programos dalyvio, savanorio statusą.
-B endra  tarnybos trukmė yra 6 mėnesiai, kurių metu atliekmos savanoriškos veiklos. Savanoris turi atlikti savanoriškas veiklas:  
• ne mažiau kaip 2 val. per savaitę;
• ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį;
• ne mažiau kaip 240 val. per visus 6 mėnesius. 
• per visa tarnybos laikotarpį gali būti tik 1 savaitė, kai jaunuolis neįgyvendina jokių veiklų.  

Kiti formalieji programos reikalavimai:  
- administracinėje sistemoje savanoris privalo pateikti visus 6 mėnesių savanoriškos veiklos grafikus, kurie patvirtinti tiek kuratoriaus, tiek mentoriaus;   
- savanoris privalo turėti susitikimus su PO kuratoriumi ne rečiau kaip 14 dienų, kurių metu kalbasi apie savo patirtis organizacijoje;
- savanoris privalo turėti susitikimą su SVO organizacijos mentore(-iumi), kurio metu kalbasi apie savo patirtis bei išmokimus, bent kartą per mėnesį;
- savanoris, pretenduojantis į papildomą 0,25 balą, savo badgecraft.eu profilyje privalo surinkti ne mažiau kaip  5 bendrųjų kompetencijų skaitmeninius ženklelius. 

Dokumentas, patvirtinantis teisę į papildomą 0,25 stojamąjį balą į Lietuvos aukštojo  mokslo įstaigas – Jaunimo reikalų agentūros išduodamas pažymėjimas.  

SVARBU: sprendimas dėl papildomo 0,25 balo įtraukimo į stojimų konkursinės eilės sudarymo tvarkos apršą yra priimamas kiekvienais metais iš naujo. Aprašas skelbiamas gruožio 1 d.  

KĄ DARYTI JEI JAUNUOLIS NORI TAPTI JST PROGRAMOS DALYVIU?

2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat yra skelbiamos 3-4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse bei papildomos registracijos į savivaldybių papildomai finansuojamas JST įgyvendinimo vietas. Registracijos nuoroda nėra aktyvi visus metu, todėl kviečiame sekti informaciją socialiniuose tinkluose:

Facebook: Jaunimo savanoriška tarnyba
Instagram: Jaunimosavanoriskatarnyba

Pasibaigus registracijai, užsiregistravusių jaunuolių kontaktai perduodami apskritį kuruojančios SVO organizacijos mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką. Savivaldybėse programos vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravusieji, tačiau nepatekusieji į programą savanoriai bus pakviesti atlikti tarnybą atsiradus galimybei.

KĄ DARYTI, JEI ATSTOVAUJU PRIIMANČIĄ ORGANIZACIJĄ IR MES NORIME ĮGYVENDINTI JAUNIMO SAVANORIŠKĄ TARNYBĄ?

Priimančioms organizacijoms – tai proga tapti akredituota savanorius PO, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus ir įgyvendinti JST programą. PO gauna savanorių pagalbą ir ilgalaikį įsipareigojimą, mainais suteikdama kokybišką veiklą ir atitinkamą palaikymą savanoriams. Organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti vidutiniškai 40 val. (ne mažiau kaip 35 val.) per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu, aptarti veiklas ir sunkumus kartą per dvi savaites (kas 14 dienų) bei atliepti kitus programos rėmuose esančius įsipareigojimus. 

Kaip tapti akredituota Priimančia organizacija? Skaityti čia: PO akreditaciją.

Akredituotų PO duomenų bazė: Akredituotos PO

KĄ DARYTI, JEI NORIU ORGANIZUOTI SAVANORIŠKĄ VEIKLĄ SAVO AR KITOSE SAVIVALDYBĖSE?

SVO organizacija – organizacija, kuri rūpinasi ne tik adminsitracine programos įgyvendinimo dalimi, bet ir kokybe – nukreipia savanorius, teikia palaikymą PO ir savanoriams, vysto savanorišką veiklą savo regione. Svarbiausia mentorių veiklos dalis – individualus ar savanorių grupės lydėjimas įgalinant asmeninį kiekvieno jauno žmogaus augimą.

Kaip tapti akredituota SVO organizacija? Skaityti čia: SVOO akreditacija.

Akreduotų SVO organizacijų sąrašas: Akredituotos SVO organizacijos

KOKIAIS DOKUMENTAIS REMIANTIS YRA ĮGYVENDINAMA JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS PROGRAMA?

Jaunimo savanoriškos tarnybos programa organizuojama vadovaujantis Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašu

Jaunimo savanoriškos tarnybos kokybė užtikrinama vadovaujantis Jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimo kokybės ir priežiūros tvarkos aprašu.

Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių kompetencijos vertinamos vadovaujantis Savanorių neformaliuoju būdu, jaunimo savanoriškos tarnybos metu įgytų kompetencijų įvertinimo, įsivertinimo ir pripažinimo tvarkos aprašu.

Jaunimo savanoriškos vietos apskrityse ir savivaldybėse apskaičiuojamos pagal žemiau pateiktą aprašą:

Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamų jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių paskirstymo savivaldybėse tvarkos aprašas (pakeitimas) (pakeitimas)

Jaunimo reikalų agentūros administracinė sistema jst.jrd.lt veikia pagal JST administravimo sistemos naudojimo tvarkos aprašą.

Jaunimo savanoriškos tarnybos programos projektų finansavimo 2025–2026 metais konkurso finansuojamų vietų metinį paskirstymą apskritims ir savivaldybėms rasite ČIA

Kontaktai informacijai: JST programos vadovė Vilija Milčiūtė +370 658 31694, [email protected] 

Jei ši programa neatitinka Jūsų poreikių, savanoriauti Lietuvoje jaunas žmogus gali bet kurioje nepelno siekiančioje organizcijoje, kaip tai numato LR Savanoriškos veiklos įstatymas. Daugiau informacijos skaitykite čia.

 

Atnaujinta 2024–11–18

ERASMUS
LIJOT
PLJS
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2024