Tyrimo „JST programos vertinimas: savanorio perspektyva“ ataskaita

Tyrimas „Jaunimo savanoriškos tarnybos programos vertinimas: savanorio perspektyva“ buvo atliktas 2021–2022 metais. Anketinį klausimyną apie Jaunimo savanoriškos tarnybos (toliau – JST) vertinimą užpildė 250 2022 m. II pusmetį – 2021 m. programą baigę savanoriai. Tyrimą Jaunimo reikalų agentūros užsakymu atliko dr. Neringa Kurapkaitienė. 

Tyrimo tikslas – atskleisti kaip savanoriai vertina visas programos dedamąsias dalis ir asmeninio mokymosi perspektyvą. Gautus duomenis palyginti su 2019 m. pristatytais analogiško tyrimo rezultatais ir atskleisti programos kismą. Dedamosioms JST programos dalims, kurios nebuvo reikšmingos 2019 metų tyrime, suformuluoti nauji aktualūs klausimai.

Tyrimo dalyvių atranka: tyrime dalyvauti buvo kviečiami savanoriai, pabaigę JST programą 2020 m. II pusmetį – 2021 m. Jaunimo reikalų agentūros specialistės kreipėsi į jaunimo savanorišką veiklą organizuojančias organizacijas (toliau – SVO organizacija) su kvietimu savanoriams dalyvauti tyrime. Savanoriai buvo kviečiami anonimiškai atsakyti į anketoje pateikus klausimus.

Duomenų rinkimo metodika: Duomenų rinkimo metodas – anketinis klausimynas. Anketoje buvo pateikta 130 klausimų, suskirstytų į 13 skilčių. Kiekvienoje skiltyje buvo pateikta nuo 3 iki 10 klausimų. Klausimynas savanoriams buvo pateiktas google platformoje, kurį jie naudojo išsaugodami anonimiškumą. 

Tyrimo duomenys tikslingai buvo renkami  remiantis 2019 metų JST programos vertinimo tyrime pateiktais klausimais. Duomenys pateikiami palyginant abiejų tyrimų rezultatus. Nauji, tik pastarajam tyrimui aktualūs klausimai, pateikiami be palyginimo.

Su tyrimo rezultatais galite susipažinti ČIA

Tyrimo rezultatų pristatymo įrašą galite pažiūrėti ČIA

 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2024