Į pagalbą jaunimo darbuotojams: mokymai apie neapykantos kalbą internete

Neapykantos kalba internete tampa epideminiu reiškiniu. Kaip apie tai kalbėtis su jaunuoliais? Kaip padėti atpažint tokią kalbą ir paskatinti nesmurtauti prieš kitus? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų kviečia ieškoti mokymai „Laisvų nuo neapykantos bendruomenių kūrimas Lietuvoje“.

 

„Neapykantos kalba ir neapykantos komentarai – reiškiniai, su kuriais kasdien susiduria jaunuoliai, tiek realiame gyvenime, tiek naršydami internete. Neretai jaunimas ir pats tampa tokios kalbos taikiniais. Be to, stokodami žinių apie neapykantos kalbos žalą, jie taip pat gali tapti agresoriais. Kaip padėti jaunuoliams atpažinti neapykantą dėl etninės tautybės, lyties, seksualinės orientacijos ar tapatybės, religijos ir kitų tapatybės bruožų? Kaip į ją reaguoti? Tai klausimai, su kuriais susiduria su jaunimu dirbantys specialistai. Tad šie mokymai skirti būtent jiems – pasijusti tvirčiau ir gauti įrankius, metodikas bei atsakymus, kurie padėtų lydėti jaunuolius šiame kelyje bei reaguoti į neapykantos kalbą“, – sako Indrė Maršantaitė, darbo su jaunimu ekspertė ir „Nepatogaus kino klasės“ programos vadovė.

Indrė Maršantaitė, Severinos Venckutės nuotr.

Mokymai skiriami jaunimo bei socialiniams darbuotojams, psichologams dirbantiems atviruose jaunimo centruose ir erdvėse, vykdantiems mobilų darbą bei gatvės darbą su jaunimu. Taip pat su jaunimu dirbančių organizacijų atstovams. Mokymus kartu su Indre Maršantaite ves kita žmogaus teisių ugdymo srities ekspertė Vika Matuzaitė, šioje srityje dirbanti daugiau nei 10 metų. Mokymų partneris - Jaunimo reikalų departamentas.

 

„Jaunimo reikalų departamentas kiekvienais metais stiprina jaunimo darbuotojų kompetencijas organizuodamas įvairius mokymus bei konsultacijas, kurių tikslas padėti atpažinti nepagarbaus elgesio apraiškas, stereotipus ir išankstines nuostatas. Neapykantos kalba yra viena iš temų, su kuria jauni žmonės susiduria kasdienybėje, todėl reikia stiprinti jaunimo darbuotojų gebėjimą atpažinti bei mokėti reaguoti į neapykantos kalbą“, – sako Jaunimo reikalų departamento vadovas Jonas Laniauskas.

 

Mokymai vyks gruodžio 16 d. - 17 d. „Inovatorių slėnyje“ Antalieptėje. Dalyvių skaičius ribotas, registruotis galima užpildžius šią trumpą registracijos formą - spausti ČIA.

 

Mokymai rengiami įgyvendinant projektą „Daugiau meilės“. Projektą įgyvendina Lietuvos žmogaus teisių centras, projekto partneriai - Vytauto Didžiojo universitetas, Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės ir Žmogaus teisių fondas.

Projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos lėšomis.

 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2024