2022-09-20
6-oji tarpdalykinė mokslinė-praktinė jaunimo tyrėjų konferencija
2022 m. lapkričio 11 d., Kaunas
Kviečiame jaunimo klausimus nagrinėjančius mokslininkus, su jaunimu dirbančius praktikus ir sprendimus priimančius politikus teikti pranešimų santraukas.
SVARBU! Registracijos anketas jau užpildžiusius prašome tai padaryti dar kartą (pakartotinai pridedant ir savo pranešimo santrauką) naudojantis žemiau pateikta nuoroda, nes ankstesnės anketos dėl techninių priežasčių nebuvo išsaugotos.
Šioje, jau šeštojoje, jaunimo tyrėjų konferencijoje tęsiame mokslininkų, jaunimo politiką formuojančių bei su jaunimu dirbančių praktikų dialogą, siekiant plėtoti tarpdalykinį mokslinį diskursą jaunimo tyrimų temomis ir įgyvendinti tyrimais grįstos jaunimo politikos formavimo tikslus.
TEMOS APRAŠYMAS:
2022-ieji – jaunimo metai Lietuvoje. Įdomu, kaip jauniems žmonėms šiandien sekasi gyventi Lietuvoje, ką jiems Lietuva pasiūlo ir ko nepasiūlo, ką mes apie jaunus žmones žinome ir ko apie juos nenutuokiame?
Jaunimo amžiaus tarpsnis santykinai trumpas, bet jis labai reikšmingas asmens tapatumo ir socialumo raidai. Ir nors esame linkę jaunimą matyti kaip vientisą, iš tikrųjų ši grupė yra labai įvairi. Šią įvairovę atspindi mokslinių tyrimų problemos ir pasirinktos tiriamųjų grupės, pagal jas galime sakyti, kad mokslininkai mato tam tikras jaunų žmonių grupes, tačiau beveik nemato visos jaunimo amžiaus grupės bendrąja prasme – tokie tyrimai, kurie apimtų visą jaunimo grupę nuo 14 iki 29 metų yra labai reti.
Kokius jaunus žmones mato, o kokių nemato jaunimo politika? Kurioms jaunimo grupėms kuriamos programos, finansuojamos priemonės, o kurios lieka nepaliestos? Aktyviai dalyvaujantys jaunimo organizacijų veikloje ir neaktyvūs – nedirbantys, nesimokantys – jaunuoliai sudaro tik nedidelę dalį viso jaunimo, kurio veikloms ir paslaugoms yra skiriamos biudžeto lėšos.
Kur, kaip ir kuo šiandien gyvena jauni žmonės? Kieme, žaidimų aikštelėse, kur anksčiau rinkosi, žaidė jaunimas dabar stovi automobiliai, o per pertraukas, autobusuose galime matyti jaunuolius įsmeigusius akis į telefonus. Jie susitinka ir bendrauja virtualiose erdvėse, su matomais ir nematomais draugais. Kaip tai keičia jaunų žmonių tapatumo ir socialinių kompetencijų formavimo ypatumus? Kaip tai atsiliepia socialinių ryšių ir santykių ypatumams, socialinės kontrolės mechanizmams, demokratinės ir pilietinės visuomenės pamatams?
Kartos išskirtinumą lemia laikotarpio socialinis-ekonominis, politinis-ideologinis kontekstas, kuriame ji auga, bręsta, kuria savo tapatumą ir daro pagrindinius gyvenimo pasirinkimus. O šiandienos Lietuvos jaunąją kartą formuoja demografinė situacija, mažėjanti jaunimo dalis ir iš regionų besitraukiančios švietimo, sveikatos apsaugos ir kitos paslaugos, pandemijos, karo Ukrainoje, klimato kaitos, pabėgėlių ir kt. krizės. Kokį poveikį jos turi jauniems žmonėms ir kokį pagrindą kloja jų ateičiai?
Kviečiame teikti santraukas pranešimams laisvai interpretuojant konferencijos temą.
ORGANIZATORIAI: Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio Universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos socialinių mokslų centras, Jaunimo tyrėjų tinklas, Jaunimo reikalų agentūra, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.
PRANEŠĖJŲ REGISTRACIJA
SVARBU! Registracijos anketas jau užpildžiusius prašome tai padaryti dar kartą (pakartotinai pridedant ir savo pranešimo santrauką) naudojantis žemiau pateikta nuoroda, nes ankstesnės anketos dėl techninių priežasčių nebuvo išsaugotos.
- Norinčius skaityti pranešimą iki rugsėjo 23 d. kviečiame registruotis internetu paspaudus ČIA.
- Prie registracijos anketos prašome pridėti savo pranešimo santrauką (santraukos forma yra ČIA). Jos apimtis iki 3000 spaudos ženklų su tarpais (iki 1 psl.).
- Konferencijos organizacinis komitetas iki spalio 10 d. informuos apie sprendimą kviesti skaityti pranešimą.
PRANEŠIMŲ SANTRAUKOS:
Priimami mokslinio ir praktinio pobūdžio pranešimai LIETUVIŲ IR ANGLŲ kalbomis. Bus rengiamas elektroninis pranešimų santraukų leidinys, todėl santraukas prašome rengti naudojant pridedamą santraukos formą.
Mokslinių pranešimų santraukos turėtų atsakyti į šiuos klausimus:
- Kokia yra tyrimo problema ir tikslas?
- Kokius tyrimo metodus autoriai naudojo?
- Kokie pagrindiniai tyrimo rezultatai?
Praktinių pranešimų santraukose turėtų atsispindėti:
- Praktinė problema ir pranešimo tikslas.
- Pagrindiniai pranešimo teiginiai ar mintys.
- Teiginius pagrindžiantys argumentai.
KONFERENCIJOS MOKSLINIS ORGANIZACINIS KOMITETAS:
- Doc. dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė, Vilniaus universitetas (pirmininkė)
- Doc. dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė, Vilniaus universitetas
- Prof. dr. Andrius Stasiukynas, Mykolo Romerio universitetas
- Doc. dr. Justinas Sadauskas, Mykolo Romerio universitetas
- Dr. Aušra Šukvietienė, Mykolo Romerio universitetas
- Dr. Neringa Kurapkaitienė, Mykolo Romerio universitetas
- Dr. Rasa Indriliūnaitė, Vytauto Didžiojo universitetas
- Dr. Rūta Brazienė, Lietuvos socialinių mokslų centras
- Prof. dr. Laima Okunevičiūtė Neverauskienė, Lietuvos socialinių mokslų centras
- Dr. Rūta Brazienė, Lietuvos socialinių mokslų centras
- Dr. Vytenis Juozas Deimantas, Lietuvos socialinių mokslų centras
- Prof. dr. Laima Okunevičiūtė Neverauskienė, Lietuvos socialinių mokslų centras
- Dokt. Dovilė Lisauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas
- Justina Garbauskaitė-Jakimovska, Vilniaus universitetas
- Eglė Došienė, Jaunimo reikalų agentūra
Konferencijos sekretoriatas:
- Darius Grigaliūnas, Jaunimo reikalų agentūra (organizaciniai klausimai)
- Adomas Židonis, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (pranešimų santraukos)
Komandos vardu, konferencijos mokslinio organizacinio komiteto pirmininkė Doc. dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė, [email protected]
Kilus klausimams kreiptis el. paštu: [email protected] arba [email protected]