Lietuvoje esantiems jauniems ukrainiečiams – galimybė dalyvauti „Europos solidarumo korpuso“ savanorystės projektuose

2022-05-13

Norėdami būti solidarūs su nuo karo nukentėjusiais ukrainiečiais, kviečiame 18-30 metų ukrainiečius dalyvauti ES programoje "Europos solidarumo korpusas" – savanorystės projektuose.

Šiuo metu turime 17 laisvų vietų, į kurias organizacijos mielai priimtų 18-30 metų ukrainiečius. Į dalį iš jų yra galimybė priimti jaunas mamas su mažamečiais vaikais. Jaunuoliai veiklose būtų užimti 30-38 val. per savaitę. Veiklos vyktų jaunimo centruose, ugdymo įstaigose, regioniniuose parkuose, nevyriausybinėse organizacijose ir pan. Šiuo metu laisvos vietos yra projektuose Vilniuje, Kaune, Telšiuose ir Ignalinos rajone.

„Europos solidarumo korpuso“ savanorystės programa – nuo 2018 m. veikianti Europos Sąjungos programa (anksčiau vadinosi „Europos savanorių tarnyba“ arba angl. European Voluntary Service), kuria siekiama suteikti 18-30 m. jaunuoliams galimybę savanoriauti užsienyje ir prisidėti prie vietos bendruomenėms aktualių problemų sprendimo. Programa užtikrina, kad dalyvaujantiems jaunuoliams būtų sudaryta saugi aplinka vykdyti savanorišką veiklą ir jos metu, mokantis iš patirties, ugdyti bendrąsias kompetencijas. Programa pilnai finansuoja kelionės, apgyvendinimo, maitinimo, sveikatos draudimo išlaidas, taip pat dalyviui suteikia kišenpinigius ir užtikrina dalyvio mokymo, palaikymo ir kitas su projekto įgyvendinimu susijusias lėšas. Galima dalyvavimo programoje trukmė – iki vienerių metų.

Kviečiame dalintis šia informacija su jūsų aplinkoje esančiais ukrainiečiais. Lentelėje pateikiame informaciją apie organizacijas ir projektus, kurie pasiruošę priimti ukrainiečius savanoriauti. Kviečiame peržiūrėti pateiktą informaciją apie veiklas ir susisiekti nurodytais kontaktais.

LENTELĘ ATSISIŲSKITE IŠ ČIA

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022