Jaunimo politika Lietuvoje: augantis įsitraukimas ir reikšmingi pasiekimai – kviečiame susipažinti su 2024 m. apžvalga

2025-04-28

Jaunimo reikalų agentūra pristato 2024 metų jaunimo politikos įgyvendinimo apžvalgą, kurioje analizuojami savivaldybių pasiekimai, iššūkiai ir jaunimo politikos vystymosi tendencijos.

Duomenys rodo, kad Lietuvos savivaldybės 2024 metais nuosekliai stiprino jaunimo politikos įgyvendinimą – vidutiniškai įgyvendinta net 81,3 proc. rekomenduotų užduočių. Tai – akivaizdus žingsnis pirmyn, lyginant su praėjusiais metais. Geriausius rezultatus pasiekusios savivaldybės, tokios kaip Alytaus miestas, Vilniaus miestas, Kėdainių bei Raseinių rajonai ir kitos, įgyvendino visas arba beveik visas joms rekomenduotas veiklas.

Apžvalgoje išskiriamos keturios pagrindinės sritys: darbas su jaunimu, jaunimo dalyvavimas ir įgalinimas, jaunimo savanorystės skatinimas bei faktais ir žiniomis grįstas jaunimo politikos administravimas. Pastebimas ne tik augantis savivaldybių dėmesys jaunimo iniciatyvų finansavimui, savanorystės plėtrai, bet ir investicijos į atviro ir mobilaus darbo su jaunimu vykdymą.

Svarbu pažymėti, kad nors dauguma savivaldybių užtikrintai įgyvendina rekomenduotas užduotis, apžvalga atkreipia dėmesį ir į poreikį stiprinti jaunimo politikos kokybę bei skatinti naujas iniciatyvas, ypač jaunimo verslumo ir užimtumo srityse.

Kviečiame susipažinti su visa „2024 m. jaunimo politikos įgyvendinimo apžvalga“.

ERASMUS
LIJOT
PLJS
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2024