Tarptautinis interaktyvus renginys „Aktyvus jaunimas prieš neapykantos kalbą”

2022-05-05

Žmogaus teisių stebėjimo institutas, bendradarbiaudamas su partneriais penkiose Europos Sąjungos valstybėse, kviečia aktyvų jaunimą (16-30 metų) dalyvauti interaktyviame tarptautiniame renginyje „Aktyvus jaunimas prieš neapykantos kalbą”, kuris vyks 2022 m. gegužės 10 dieną Saulėtekio al. 11, Centrinių rūmų 1 a. hole, Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH).

Neapykantos kalba kelia vis didesnę grėsmę demokratijai ir europietiškoms vertybėms, šis reiškinys pažeidžia žmogaus teises ir kenkia diskusijų kultūrai. Neapykantos kalba dažnai naudojama kaip įrankis, kuris nukreipiamas į įvairias pažeidžiamas grupes, ypač mažumas. Tai sukelia šių grupių susvetimėjimą ir atskirtį visuomenėje bei stiprina radikalų bei populistų pozicijas.

Kviečiame jaunus žmones išreikšti savo poziciją ir kartu paieškoti būdų, kaip reaguoti į neapykantos kalbos reiškinį. Seminare dalyviai sužinos, kas yra neapykantos kalba ir kokį poveikį ji daro visuomenei ir atskiriems asmenims. Interaktyviame renginyje dalinsimės idėjomis, patirtimis ir žiniomis, ir kursime strategiją, kaip elgtis susidūrus su neapykantos kalba ir kokie būdai yra geriausi siekiant pažaboti šią problemą.

Renginio dalyviai bus vaišinami pietumis, o vienas iš vietiniuose renginiuose Lietuvoje dalyvavusių dalyvių turės galimybę vykti į baigiamąją projekto „Aktyvus jaunimas prieš neapykantos kalbą” konferenciją Cluj-Napoca mieste, Rumunijoje, birželio 25 d. Iš užsienio atvykusių dalyvių kelionės ir nakvynės išlaidos bus kompensuotos.

Renginį ves Indrė Maršantaitė ir Goda Jurevičiūtė.

Išsamiau apie renginį:

Renginys yra tarptautinio projekto „Aktyvūs Europos piliečiai prieš neapykantos kalbą“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos programa „Europa piliečiams“.

Programą ir daugiau informacijos rasite ČIA

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022