Švęskime Europos dieną drauge!

2024-04-25

Europos dieną susitikime niekada nemiegančioje sostinės Vilniaus gatvėje, vienai dienai tapsiančioje mūsų visų „EUROPOS GATVE“! Jūsų lauks smagios veiklos, gyva muzika, kinas po atviru dangumi ir Eurovizijos pusfinalis tiesiogiai. „Europos gatvėje“ esančiuose restoranuose rasite Europos dienai skirtų pasiūlymų.

Minėdami Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį, švęskime Europos dieną drauge! 

ATIDAROME „EUROPOS GATVĘ“

11.00 val. „Europos gatvės“ lentelės atidengimo ceremonija.
Laiko kapsulėje galėsite įrašyti savo prisiminimus ar palinkėjimus Lietuvai ir Europai. Jie bus saugomi 20 metų ir atidaromi per 40-ąsias Lietuvos narystes Europos Sąjungoje metines. 

SUSITINKAME „EUROPOS GATVĖJE“

Nuo 11.30 val. „Europos gatvėje“ dalyvaukite smagiose veiklose.
Sukite Europos laimės ratą ir laimėkite prizus, išbandykite „Europos egzaminą“ ir varžykitės su kitais, parsineškite foto priminimą apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus. „Europos namuose“ rasite visus atsakymus apie ES galimybes jaunimui, o 13.00 val. dalyvaukite diskusijoje apie Erasmus+ tarptautinę patirtį. 

ŠVENČIAME IKI VIDURNAKČIO

Nuo 16.30 val. teatrališkas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečio įamžinimas ir mušamųjų instrumentų grupės „Ritmas kitaip“ muzikinis paradas.

17.15 val. milžiniškos Europos Sąjungos vėliavos išskleidimas ore su „Slackline Lietuva“ atletais, palydint šokių studijos „Gelios“ šokėjams.

18.00 val. mušamųjų instrumentų grupės „Ritmas kitaip“ muzikinis paradas bei vaišės – dvidešimt Europos dienos tortų.

19.00 val. nuotaikingas „Europos egzamino“ žaidimas ir prizai laimėtojams.

19.30 val. kinas po atviru dangumi „KARTA.EU“ (rež. Eimantas Belickas).
Filmo autoriai 20 metų stebėjo 2004 m. gegužės 1 d. gimusius jaunus žmones ir jų gyvenimus. Pamatykite pirmosios ES kartos paveikslą. 

22.00 val. Eurovizijos II-ojo pusfinalio tiesioginė transliacija.

 

Europos dieną švęsti kviečiame dalyvaujant ir Europos egzamine – jau penkioliktąjį kartą vyksiančioje žinių apie Europos Sąjungą viktorinoje. Europos egzaminas vyks internetu gegužės 9 d. 8.00–23.59 val. portale europosegzaminas.lrt.lt.  

 

Organizatorius: Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
Partneris: Vilniaus miesto savivaldybė
Informacinis partneris: LRT

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022