Kviečiame tapti prestižinės tarptautinės DofE programos partneriais

2024-03-07

Vieną kartą metuose britų karališkosios šeimos globojama programa DofE (The Duke of Edinburgh’s International Award) kviečia teikti paraišką ir tapti programą įgyvendinančia organizacija.

DofE skatina gimnazijos darbuotojų bendradarbiavimą, didina tėvų pasitikėjimą gimnazija, padeda užmegzti naudingus ryšius su kitomis ugdymo įstaigomis, stiprina bendradarbiavimą su vietos bendruomene, suteikia gimnazijai išskirtinumo”. Laima Markauskienė, Švenčionių r. Pabradės „Ryto” gimnazijos direktorė.

DofE mokiniams padeda suprasti, kokia yra jų gyvenimo svajonė, koks tikslas, ko jie nori išmokti, o tada ieškoti galimybių tai įgyvendinti, įgalinant save, savo pastangas ir prisiimant atsakomybę”. Olga Lukšienė, Kėdainių „Aušros” progimnazijos DofE vadovė.

Taip partneriai atsiliepia apie tarptautinę neformaliojo ugdymo programą, skirtą jaunimui nuo 14 iki 24 metų. DofE populiarumo paslaptis – įvairiapusiškumas ir individualus pritaikymas: joje dalyvaujantys jauni žmonės asmeninius tikslus keliasi ir vienu metu tobulėja, įgūdžius gerina ne vienoje, o skirtingose srityse: savanorystės, fizinio aktyvumo, įgūdžių tobulinimo ir žygių. Programa sudaryta iš trijų lygių: bronzos, sidabro ir aukso. 

Prieš beveik 70 metų įkurta programa veikia 120 pasaulio šalių, kasmet prie jos prisijungia daugiau nei 1 mln. jaunų žmonių. Lietuvoje DofE įgyvendina beveik šimtas mokyklų, joje šiuo metu dalyvauja daugiau nei 1300 mokinių.

The Duke of Edinburgh’s International Award fondo ir Londono King’s koledžo atliktas tyrimas rodo, kad programą baigę dalyviai ėmė labiau pasitikėti savimi, geriau pažino savo stipriąsias ir silpnąsias puses, išmoko planuoti ir efektyviai panaudoti savo laiką, tapo iniciatyvesni, įgijo lyderystės ir komandinio darbo įgūdžių, eidami į žygį išmoko orientuotis ir išgyventi gamtoje, susirado naujų draugų ir bendraminčių, įgijo būsimai karjerai vertingų įgūdžių.

Kodėl jaunimui verta dalyvauti DofE?

Žinoma, programa dovanoja išskirtines patirtis ne tik joje dalyvaujančiam jaunimui, bet ir prie programos prisijungusiems pedagogams: jie kviečiami į pagal tarptautinį standartą organizuojamus akredituotus kvalifikacijos tobulinimo ir informacinius renginius, užmezga kontaktus ir tampa aktyvios bendruomenės dalimi. 

Palaikomi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Britų Ambasados Lietuvoje siekiame kurti stiprias bei tvarias partnerystes ir siūlome prisijungti prie DofE bendruomenės Lietuvoje.

Organizacijas, norinčias įgyvendinti DofE programą nuo 2024 m. rugsėjo, kviečiame teikti paraišką www.dofeparaiska.lt. Paraiškos priimamos iki 2024 m. birželio 3 d. arba kol bus užpildytos šiems metams skirtos vietos.

Programą Lietuvoje koordinuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra.

Daugiau informacijos apie programą, DofE dalyvaujančių organizacijų vadovų ir dalyvių asmenines patirtis rasite čia.

Daugiau informacijos: DofE programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė +37067478881, [email protected]

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022