Skelbiami 2023 m. jaunimo problematikos tyrimo rezultatai

2024-02-26

Siekiant atskleisti jaunimo padėtį Lietuvoje, stebėti jaunimo situacijos pokyčius ir analizuoti jų priežastis bei išskirti problematiškiausias jaunimo politikos sritis, Jaunimo reikalų agentūros užsakymu 2023 m. paskutinį ketvirtį buvo atliktas pakartotinis nacionalinis jaunimo problematikos tyrimas. 

Tyrimu buvo bandoma išsiaiškinti visoje šalyje gyvenančių jaunų žmonių požiūrį į santykius su šeima, studijas ir mokslą, laisvalaikį ir užimtumą, draugų tinklą, gyvenimo sąlygas ir kt.

Tyrimo duomenys buvo surinkti reprezentatyvios Lietuvoje gyvenančių 14-29 metų jaunų žmonių apklausos būdu taikant tiesioginio interviu metodą. Apklausoje dalyvavo 1589 respondentai iš 25 savivaldybių visose Lietuvos apskrityse (Vilniaus m., Alytaus m., Kauno m., Klaipėdos m., Panevėžio m., Šiaulių m., Visagino, Ukmergės r., Druskininkų m., Kėdainių r., Marijampolės m., Radviliškio r., Tauragės r., Mažeikių r., Utenos r., Širvintų r., Alytaus r., Kauno r., Kretingos r., Kalvarijos, Rokiškio r., Kelmės r., Jurbarko r., Rietavo, Molėtų r.). Apklausai buvo naudota 2020 m. atnaujinta mokslininkų grupės (J. Buzaitytės-Kašalynienės, D. Dvariono, I. Jonutytės, A. Kazlauskienės ir O. Merfeldaitės ir A. Tamulevičiūtės) 2010-2011 m. atliktam jaunimo problematikos tyrimui parengta standartizuota anketa ir metodika, reikalinga jaunimo problematikos tyrimams savivaldybėse atlikti. Tyrime buvo įvertinti jaunų žmonių padėties bei požiūrio įvairiose gyvenimo srityse skirtumai pagal lytį, amžių, savivaldybių grupę, gyvenamąją vietą. Surinkti duomenys buvo lyginami su 2010-2011 m. ir 2020 m. atliktų tyrimų rezultatais.

2023 m. tyrimo rezultatai bus naudojami planuojant ir tobulinant nacionalinės ir regioninės jaunimo politikos prioritetus ir priemones, stiprinant tarpžinybinį bendradarbiavimą jaunimo politikos srityje.

Tyrimo ataskaitą galite rasti ČIA.

Jei turėtumėte klausimų dėl tyrimo, galite kreiptis į Darių Grigaliūną, Tel. +370 633 46057, el. p. [email protected] 

Tyrimo rezultatų viešas pristatymas numatomas balandžio mėn. Apie jo datą ir laiką informuosime atskirai. 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022