Emocinės pagalbos linijos – parama greta, ji nieko nekainuoja

2024-02-02

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS PRANEŠIMAS SPAUDAI

Pastarosiomis dienomis pasirodant pranešimams apie galimai emocinius sunkumus patiriančių žmonių elgesį, priimtus sprendimus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia ne viena pagalbos linija, kurioje savanoriai ir savo sričių profesionalai yra pasirengę suteikti pagalbą, išklausyti, patarti ar tiesiog pasikalbėti. 

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, emocinius sunkumus išgyvenantys žmonės gali gauti reikiamą pagalbą ir ji nieko nekainuoja. Tad labai svarbu priminti apie tas pagalbos linijas, kuriose, susiklosčius sudėtingoms aplinkybėms, galima rasti paramą, palaikymą, padrąsinimą. 

Specialiai tam paruošti savanoriai ir profesionalūs konsultantai – tai žmonės, kurie teikia emocinę pagalbą visose emocinės pagalbos linijose. Jie geba ir nori padėti sudėtingoje situacijoje atsidūrusiems, kamuojamiems vienokių ar kitokių problemų, jaučiantiems emocinį nuovargį. Visuomet norisi priminti, kad nėra padėčių be išeičių, kad visoms problemoms galima rasti sprendimus, tik svarbu jų ieškoti. Todėl kviečiu išdrįsti naudotis pagalba, nes neretai kitame laido gale išgirstas balsas gali būti kaip tik ta atrama, kurios reikia, ir kurios vertė tą sunkią akimirką gali būti neįkainojama. Pagalbos ieškojimas – ne gėda, o stiprybė“, – sako M. Navickienė.

Kur kreiptis emocinės paramos ir pagalbos?

Lietuvoje veikia psichologinės pagalbos platforma pagalbasau.lt. Tai nacionalinė psichikos sveikatos svetainė, kur vienoje vietoje galima rasti aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą: psichikos sveikatos centrus, emocinės paramos tarnybų kontaktus, skubią pagalbą ir kitą su psichikos sveikata ir pagalba susijusią reikalingą informaciją.

PAGALBOS LINIJA SENJORAMS

Draugystės ir pokalbių linija „Sidabrinė linija“ siūlo vyresnio amžiaus žmonėms galimybę turėti „telefoninį“ draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti. Norite pasiguosti, išsikalbėti, jaučiatės vienišas nedvejokite ir pasikalbėkite su žmogumi, kuriam rūpi, kaip jaučiatės šiandien. Nieko nelaukę skambinkite 8 800 800 20.

PAGALBOS LINIJOS VAIKAMS IR JAUNIMUI

„Vaikų linija“, „Pagalbos vaikams linija“ ar „Jaunimo linija“ – vietos, kur tėvai gali rasti naudingos informacijos apie vaikams kylančius sunkumus, o vaikai ir paaugliai gali kreiptis emocinės paramos.

Norintieji su konsultantais pabendrauti gyvai gali skambinti šiais numeriais: „Jaunimo linija“ – 8 800 28888, „Vaikų linija“ ir „Pagalbos vaikams linija“ – 116 111. „Vaikų linija“ ir „Jaunimo linija“ emocinę pagalbą taip pat teikia ir tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu (angliškai „chat“). 

Jei paaugliams ir jaunimui savo išgyvenimais dalintis paprasčiau rusų kalba, galima pasikalbėti su „Linija doverija“ savanoriais – 8 800 77277.

PAGALBOS LINIJA SUAUGUSIEMS

„Vilties linija“ – nemokama, anonimiška emocinė parama suaugusiems ne tik telefonu, elektroniniais laiškais, bet ir tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu. Jaučiatės neužtikrintai dėl ateities ar patiriate stresą dėl pasikeitusių gyvenimo sąlygų, apie šiuos ir kitus dalykus su „Vilties linijos“ konsultantais galite pasikalbėti telefonu – 116 123 arba tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu. 

PAGALBOS LINIJA MOTERIMS

Kiekviena sunkumus patirianti moteris gali kreiptis paramos į „Pagalbos moterims liniją“. Jei reikia supratimo ir palaikymo, jaučiate beprasmybę ar tiesiog trūksta gyvenimo džiaugsmo, galite skambinti telefonu 8 800 66366. Čia jums pagalbą suteiks profesionalai arba savanoriai. Sunkią akimirką nelikite viena – išdrįskite kreiptis pagalbos, kuri kartais yra arčiau, nei galite įsivaizduoti. Jei kalbėtis telefonu neturite galimybių ar nenorite, būsite išgirsta ir tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu. Žmogiškas ryšys padės išsikalbėti.

PAGALBOS LINIJOS VYRAMS

Vyrai, kaip ir moterys, kenčia nuo prastos emocinės sveikatos, tačiau kur kas rečiau kreipiasi pagalbos. Įvertinus emocinės pagalbos poreikį vyrams Lietuvoje veikia ir dvi emocinės paramos linijos vyrams – „Nelik vienas“, galite skambinti telefonu 8 604 11119 bei „Vyrų linija“ 8 670 00027 – kur kompleksinę pagalbą teikia savanoriai, psichologai, psichoterapeutai, teisininkai. 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022