„DiscoverEU“ programa suteikia galimybę pažinti Europą net 35 000 jaunuolių

2022-04-07

Europos Komisija kviečia 18 metų jaunuolius iš visų „Erasmus+“ programos šalių dalyvauti konkurse ir laimėti nemokamą kelionę traukiniais po pasirinktas Europos šalis. Programa per pirmąjį šių metų etapą galės pasinaudoti 35 000 jaunuolių iš Europos. Lietuvai skirta 213 kelionių pasų, tad šansai laimėti tikrai dideli.

Pirmasis konkurso etapas vyks nuo 2022 m. balandžio 7 d. iki 21 d. Jame dalyvauti gali jaunuoliai gimę tarp 2003 m. liepos 1 d. ir 2004 m. birželio 30 d.

„DiscoverEU“ programoje gali dalyvauti jauni žmonės ne tik iš Europos Sąjungos šalių, bet ir kitų „Erasmus+“ programoje dalyvaujančių valstybių. Tai Islandija, Lichtenšteinas, Šiaurės Makedonija, Norvegija, Serbija ir Turkija. Be nemokamo kelionės bilieto jaunuoliai gaus ir nuolaidų kortelę, kuria galima bus pasinaudoti užsakant nakvynę ar maistą, vietinį transportą ar bilietus į kultūrinius ar sporto renginius.

2022 metais programoje gali dalyvauti ir 18-mečiai jaunuoliai iš Ukrainos, turintys leidimą gyventi vienoje iš programoje dalyvaujančių šalių.

„Ši patirtis iš tiesų padėjo suaugti. Buvau 18 metų ir tai buvo pirmas kartas, kai keliavau savarankiškai. Turėjau pats viską suorganizuoti, užsisakyti nakvynes, planuotis biudžetą. Kelionė vyko man pabaigus mokyklą, prieš pat studijas universitete. Ji padėjo praplėsti mano akiratį, pažinti kitas kultūras. Turėjau šiokių tokių stereotipų, bet kai susipažinau su keliautojais iš kitų šalių, supratau – esame visi tokie patys“, – savo patirtimi dalijosi Venise iš Prancūzijos, kuriai „DiscoverEU“ suteikė galimybę pakeliauti po Angliją, Vokietiją ir Čekiją.

„DiscoverEU“ programa startavo 2018 m., siekiant paskatinti integraciją ir Europos kultūrų pažinimą. Jauni žmonės yra skatinami laisvai ir savarankiškai keliauti ir pažinti Europą.

Dalyvauti programoje labai paprasta – reikia užpildyti anketą Europos jaunimo portale nuo šių metų balandžio 7 d. iki 21 d. Dalyviai turi atsakyti į kelis klausimus apie Europos Sąjungą, politikos prioritetus ir ES programas jaunimui. Po kelių savaičių loterijos būdu atrenkami dalyviai, kurie gauna nemokamus kelionės bilietus. Atrinktieji dalyviai apie rezultatus informuojami el.paštu.

Jei nepavyko laimėti bilieto pirmajame etape, siūlome nenusiminti. Kitas atrankos etapas vyks 2022 m. spalio mėn. Jo metu vėl bus išdalinta 35 000 bilietų.


Dėl išsamesnė informacijos kreiptis:
Irina Vaškelaitienė
„DiscoverEU“ koordinatorė
[email protected]
+370 607 12 787

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022