Kviečiame į Jaunimo informavimo ir konsultavimo modelio vertinimo tyrimo rezultatų pristatymą

2023-10-23

Jaunimo reikalų agentūros užsakymu rugsėjo-spalio mėn. taikant kiekybinius ir kokybinius metodus buvo atliktas esamo jaunimo informavimo ir konsultavimo (toliau – JIK) modelio vertinimo ir galimo patobulinimo tyrimas. 

Tyrimu siekta nustatyti, kiek esamas JIK modelis atliepia tiek iš teisės aktų ir kt. dokumentų kylančius tikslus, tiek jaunų žmonių poreikius, tiek jaunimo politikos lauke dirbančių lūkesčius. Taip pat mėginta įvertinti, kokie pagrindiniai šio modelio privalumai ir trūkumai, suprasti, ar ir, jei taip, kiek JIK paslaugos dubliuoja Jaunimo informacijos tinklo „Eurodesk“ paslaugas (ir atvirkščiai), susipažinti su užsienio šalių patirtimi bei tobulinti Lietuvoje esantį JIK modelį. 

Tyrimo metu buvo atsakyti į šiuos probleminius klausimus:
• kokie tikslai keliami JIK paslaugoms aktualiuose teisės aktuose ir kt. dokumentuose?
• kiek vykdant JIK veiklas 2019-2022 m. pasiekti rodikliai atitinka numatytus?
• kaip JIK paslaugos vertinamos jomis pasinaudojusių jaunų žmonių, jaunimo politikos lauke dirbančių asmenų?
• kokiais būdais – kontaktinės konsultacijos ar nuotoliniu būdu – jauniems žmonėms yra patogiausia gauti informaciją, ar tai priklauso nuo temos? 
• dėl kokių priežasčių žinodami apie JIK paslaugas jauni žmonės jomis nesinaudoja?
• kokiais būdais skaitmeninėje erdvėje jauni žmonės norėtų gauti informaciją, pvz., kokie socialiniai tinklai atrodo patraukliausi, koks turinys turi būti pateikiamas, kad patrauktų jaunuolio dėmesį JIK temomis?
• kiek jauni žmonės norėtų patys įsitraukti į JIK paslaugų tobulinimą? Ar JIK paslaugos būtų patrauklesnės, jei vietoje JIK darbuotojo JIK paslaugas teiktų bendraamžis JIK ambasadorius? Kokias kitas funkcijas galėtų atlikti bendraamžis JIK ambasadorius? Ar tai galėtų būti patikimas būdas gauti informaciją? 
• ar ir, jei taip, kiek JIK paslaugos dubliuoja Jaunimo informacijos tinklo „Eurodesk“ paslaugas (ir atvirkščiai)?
• kaip JIK paslaugos organizuojamos kitose Europos Sąjungos šalyse? Kokie skirtumai nuo Lietuvos?
• kokiomis kryptimis ir būdais būtų galima tobulinti esamą JIK modelį?

Tyrimo rezultatai bus naudojami jaunimo politikos formavimo ir įgyvendinimo tikslais, sudarys palankias sąlygas kurti faktais ir žiniomis grįstas jaunimo politikos priemones.

Tyrimo rezultatų pristatymas vyks 2023 m. lapkričio 7 d. 11.00 val.  Jo metu bus galima užduoti klausimus ir diskutuoti. Dalyvavimas renginyje atviras visiems ir be registracijos.

PRISIJUNGIMAS PRIE RENGINIO (Nuoroda veiks tik renginio metu)

Renginys taip pat bus transliuojamas tiesiogiai ir Jaunimo reikalų departamento Facebook platformoje.

Jei turėtumėte klausimų dėl dalyvavimo ar paties tyrimo, galite kreiptis į Darių Grigaliūną, tel. 8 633 46057, el. p. [email protected]

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022