Jaunimo solidarumo iniciatyvų susitikimas Vilniuje suvienijo bendraminčius iš visos Europos

2023-04-04

Vilniuje praūžė pirmasis tarptautinis solidarumo projektų susitikimas. 32 jaunieji dalyviai iš 14 šalių dalijosi savo idėjomis bei patirtimi, kai gavę finansavimą patys keitė ir gerino savo artimas aplinkas ir bendruomenes.

Tai yra pirmasis toks tarptautinis susitikimas nuo pat Covid–19 apribojimų atšaukimo. Jame dalyviai dalijosi savo patirtimis, gimusiomis, kai organizavo ir vykdė solidarumo projektus. Solidarumo projektas yra pačios jaunimo grupės sumanyta solidarumo veikla, kuria siekiama teigiamų pokyčių artimoje aplinkoje. Šie projektai yra finansuojami Europos Sąjungos pagal programą „Europos solidarumo korpusas“ ir gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių.

Renginyje dalyvavo 32 jauni žmonės iš Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Lenkijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Jie vieni kitiems pasakojo apie savo vykdomas veiklas, dalinosi praktiniais patarimais, pavyzdžiui, kaip sudominti ir įtraukti bendruomenės narius, kaip sėkmingai dirbti socialiniuose tinkluose, kaip dalintis darbais ir užduotimis komandose, efektyviau ir tvariau naudoti gautus pinigus ir organizacijų turimus resursus.

Justas Vilčinskas, vienas iš susitikimo dalyvių, teigė, kad bendraminčių, dirbusių ties įvairiais solidarumo projektais, susitikimas buvo nepamainoma patirtis.

Nors 3 dienų programa buvo gan užimta, džiaugiuosi dalyvavęs. Išgirdome apie labai įvairius projektus – nuo maisto švaistymo mažinimo iki meninės įtraukties projektų. Dauguma dalyvių buvo studentai“, – pasakojo J. Vilčinskas.

Pats Justas susitikime dalijosi savo patirtimi projekte „Pažinkime vieni kitus!“. Projektas sukurtas siekiant mažinti atskirtį, kurią patiria mažumos visuomenėje. Projekto komanda važinėja po Lietuvą ir pristatinėja žaidimą „Socialinis sufleris“ skirtingoms grupėms. Tai stalo žaidimas sukurtas „Alias” principu – žaidėjo tikslas paaiškinti duotą frazę, kuri yra parašyta keliomis skirtingomis kalbomis.

Tokie solidarumo projektai yra visiškai finansuojami Europos Sąjungos, Lietuvoje juos administruoja Jaunimo reikalų agentūra. Tam, kad būtų gautas finansavimas reikia išgvildenti projekto idėją, susidaryti jos įgyvendinimo planą, pateikti paraišką, kai paskelbiamas kvietimas teikti paraiškoms, ir laukti rezultatų. Remiantis projektų vertinimais atrinktiems projektams skiriamas finansavimas – 595 eur per mėnesį.

Solidarumo projektams finansavimą gali gauti 5 jaunų žmonių (18-30 metų) grupė, lydima juridinio atstovo. Solidarumo projektas gali apimti bene bet kokias temas: kultūrą, įtrauktį, sportą, aplinkosaugą ir pan.

2022 metais Lietuvoje vyko 52 solidarumo projektai. Visoje Europoje – 1343 tokių projektų. Aktualiausios problemos, kurias jauni žmonės sprendė gavę finansavimą solidarumo projektams – bendruomenių plėtra (546 projektai), kūrybiškumas, menas ir kultūra (329 projektai), fizinė ir psichinė sveikata ir gerovė (311 projektų).

Kovo 2-5 dienomis vykusį tarptautinį solidarumo projektų vykdytojų susitikimą organizavo Jaunimo reikalų agentūra, atsakinga už „Erasmus+“ jaunimo srities bei „Europos solidarumo korpuso“ programų vykdymą Lietuvoje, kartu su Austrijos ir Estijos kolegomis (nacionalinėmis „Europos solidarumo korpuso“ agentūros) bei SALTO „Europos solidarumo korpuso“ metodiniu centru.

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022