Ieškome Jaunimo politikos ambasadorių!

2023-03-11

Jaunimo reikalų agentūra (toliau – JRA) ieško #jaunimopolitika ambasadorių.

JRA, siekdama ir toliau plėtoti jaunų žmonių, prisidedančių prie jaunimo politikos klausimų sprendimų ir galimybių įgyvendinimo sklaidos, tinklą, ieško aktyvių, motyvuotų, jaunimo galimybėmis bei savanoriška veikla besidominčių 16–26 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie savo miestuose, miesteliuose, mokyklose, organizacijose taptų Jaunimo politikos ambasadoriais.

Jaunimo politikos ambasadorių programos tikslas – skatinti jaunų žmonių aktyvų domėjimąsi:
- nacionaline bei tarptautine jaunimo politika;
- sprendimais ir aktualijomis, kurie priimami jaunimo politikos klausimais;
- jaunimui skirtomis galimybes; 
- teikti pasiūlymus ir rekomendacijas jaunimo politikos formuotojams priimant sprendimus jaunimo politikos srityje.   

Tam, jog Ambasadoriai prisidėtų prie pagrindinio tinklo tikslo įgyvendinimo, ieškome jaunų žmonių, kurie:  
- mėgsta ir geba burti komandą, bendradarbiauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, yra žingeidūs bei norintys tobulėti; 
- yra komunikabilūs, moka aiškiai ir suprantamai pateikti informaciją žodžiu, raštu ir interneto socialiniuose tinkluose (gerai naudojasi socialiniais tinklais), geba dirbti su grupe;
- yra motyvuoti dalyvauti Jaunimo politikos ambasadorių tinklo susitikimuose, dalintis jų metu gautomis žiniomis apie jaunimo politikos naujienas bei informacija apie jaunimo galimybes ir nori mokytis kalbėti viešai.

Jei nori tapti Ambasadoriumi:
- turi būti 16-26 metų;
- turi gyventi savivaldybėje, kurios ambasadoriumi sieki tapti;
- gali įsipareigoti ne trumpesniam nei metai bendradarbiavimui, savanorystei;
- gali įsipareigoti dalyvauti ne mažiau kaip 2 mokymuose, kiekvieną mėnesį dalyvauti nuotoliniuose susitikimuose su JRA bei įgyvendinti ne mažiau kaip 5 renginius, akcijas, iniciatyvas savo savivaldybėse per metus.

Jaunimo politikos ambasadoriai: 
- bus kviečiami dalyvauti ir (ar) savanoriauti JRA organizuojamuose susitikimuose, renginiuose, mokymuose;
- bus kviečiami dalyvauti susitikimuose kaip patariamosios grupės atstovai, teikti pasiūlymus jaunimo politikos formuotojams priimant sprendimus jaunimo politikos srityje;
- dalinsis bei skleis informaciją apie jaunimo politiką, jaunimo įgalinimo ir jaunimo užimtumo galimybes, JRA organizuojamas veiklas jauniems žmonėms organizuodami renginius, pristatymus ir (ar) asmeninėse socialinių tinklų paskyrose, vietos žiniasklaidoje;
- prisidės ir (ar) inicijuos projektus, skirtus supažindinti jaunus žmones su jaunimo politika nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu.   

Kaip vyksta atranka?

Nuo kovo 1 d. iki kovo 20 d. kviečiame norinčius tapti Jaunimo politikos ambasadoriais dalyvauti atrankoje ir pildyti online anketą.

Neprivaloma, bet bus įvertinta, jei [email protected] pateiksite:
- gyvenimo aprašymą;
- motyvacinį laišką;
- rekomendaciją iš jaunimo organizacijų, savivaldų atstovų, savanoriškos veiklos organizatorių, jaunimo reikalų koordinatorių, mokyklos ir kt.

SVARBU: Maksimalus tinklo narių skaičius kiekvienoje savivaldybėje – 3, maksimalus tinklo narių skaičius visoje apskrityje – 10.  Su atrinktais dalyviais bus susisiekta asmeniškai, esant dideliam kandidatų paraiškų kiekiui, bus organizuojami motyvaciniai pokalbiai.  

Galutiniai atrankos rezultatai bus paskelbti iki balandžio 3 d. Atrinkti kandidatai bus kviečiami dalyvauti įvadiniuose mokymuose, kurie vyks 2023 m. balandžio 20-21 d., Vilniuje.  Dalyvavimas įvadiniuose mokymuose yra privaloma sąlyga. 

Anketa

Jei turite klausimų, drąsiai kreipkitės: Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Simona Statauskaitė, el. p. [email protected], tel. nr. +37066177083.

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022