Kviečiame skaityti lytiškumo ugdymo praktinį gidą!

2023-01-25

Jaunimo reikalų agentūra (toliau – JRA) pristato dar vieną naują leidinį – „Lytiškumo ugdymo praktinis gidas“, kuris skirtas jaunimo darbuotojams ir su jaunimu dirbantiems asmenims. 

2020 m. JRA bendradarbiaujant kartu su Kurk Lietuvai organizacija ir programos dalyve Nika Norvila pradėjo nagrindėti bendrą problemą – jaunimas vis dar yra apribotas lytiškumo ugdymo klausimais mokyklose, jaučiamas poreikis stiprinti lytiškumo ugdymą Lietuvoje, todėl buvo iškeltas tikslas – kad lytiškumo ugdymas pasiektų daugiau Lietuvos jaunimo, sukuriant lytiškumo ugdymo praktinį gidą jaunimo darbuotojams, kad jie būtų geriau paruošti kalbėtis apie įvairias lytiškumo ugdymo temas su jaunimu.

Lytiškumo ugdymas – tai pokalbiai, diskusijos ir gebėjimų ugdymas(is), susiję su žmogaus fizine, psichologine ir emocine kaita. Svarbu, kad kalbėtume ne tik apie fiziologinius pokyčius, tačiau ir tai, kaip mes dėl jų jaučiamės. Kad kalbėtume ne tik, kas yra santykiai, bet kaip kurti sveikus ir lygiaverčius santykius. Kad žinotume ne tik apie intymias patirtis, bet kaip iki jų prieiti, neskubėti ir turėti tokias, kurios eina su mumis kartu, o ne tokias, kurias norisi ištrinti. 

Leidinio tikslas – sumažinti stigmą lytiškumo ir lytiškumo ugdymo klausimais, suteikti informacijos, pateikti metodiką, kad jaunimo darbuotojai ir kiti profesionalai, dirbantys su jaunimu, galėtų rasti atsakymus lytiškumo ugdymo klausimais. Lytiškumo gidas padeda susipažinti su terminais, metodika bei gali padėti palengvinti procesą, ieškant patikimos informacijos.

Su leidiniu galite susipažinti ČIA.
Taip pat šį bei kitus leidinius galite rasti Bibliotekoje.

 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022