Naujas darbo su jaunimu gatvėje praktinis gidas „Veikti neapibrėžtume“

2023-01-19

Darbas su jaunimu gatvėje Lietuvoje pradėtas vykdyti 2021 m. vienoje savivaldybėje su viena komanda, o šiuo metu jis vykdomas 4 savivaldybėse ir jį vykdo 7 komandos. 

Dar 2015 m. buvo išleistas pirmasis darbo su jaunimu gatvėje praktinis gidas „Mokytis iš gatvės“. Praėjus 7 metams po pirmojo leidinio išleidimo ir darbui su jaunimu gatvėje Lietuvoje „švenčiant“ gyvavimo 10-metį Jaunimo reikalų agentūra pristato naują leidinį – darbo su jaunimu gatvėje praktinį gidą „Veikti neapibrėžtume“, kurį parengė Kasparas Laureckis.

Leidinio pagrindinis tikslas yra suteikti ne tik žinių ir įrankių darbui su jaunimu gatvėje, bet ir perteikti, su kuo susiduriama, stojant akistaton su jaunais žmonėmis „atsitiktinėje“ situacijoje. Pavadinime pavartotas žodis „neapibrėžtumas“ ir yra tas raktas, ta būsena, nuolat lydinti asmenį, išėjusį su savo misija į gatvę. Per autoriaus individualios patirties reflektyvų pasidalijimą galima apčiuopti vidinę dinamiką, susidūrus su jaunuoliais atviroje situacijoje, kurioje darbuotojas nėra saugus, galios svertas nėra jo pusėje ir, nepaisant to, jis imasi veiksmų užmegzti / palaikyti santykį ir siekti jaunuolio dėmesio, iki galo nebūdamas tikras, kuriam laikui tai pavyks. Kitaip tariant, asmeninės-profesinės patirties aprašymas ir jos refleksija tampa nedalomu šio leidinio elementu, įtraukiančiu skaitytoją emociškai bei palikdama erdvės asmeninei savirefleksijai.

Kaip teigia leidinio autorius „Rašydamas norėjau, kad leidinys būtų aktualus visiems – jau esantiems darbo gatvėje srityje ir naujai atėjusiems, todėl stengiausi pristatyti kuo daugiau skirtingų niuansų, labiau išplėtoti pastaraisiais metais profesinėje bendruomenėje aktyviau aptarinėjamas temas.

Labai rekomenduoju šį leidinį perskaityti kiekvienam pradėjusiam dirbti gatvėje asmeniui, kiekvienam, jau sukaupusiam patirties, kad nuolat ją reflektuotų čia pasiūlytais instrumentais bei gilintų savo žinias bei įžvalgas jas fiksuodamas, būdamas su jaunimu“ - leidinio recenzentas A. Malinauskas  

Su leidiniu galite susipažinti ČIA. Taip pat šį bei kitus leidinius galite rasti Bibliotekoje.

 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022