Stipendijos jauniems Ukrainos piliečiams už veiklą, socialinėje srityje, Lietuvoje

2023-01-18

        2022 m. pabaigoje, prieš pat Naujuosius metus, net 27 jauni asmenys iš Ukrainos, kurie šiuo metu gyvena Lietuvoje bei savanoriauja arba dirba su jaunimu ir (ar) vaikais, gavo vienkartines stipendijas.

Jaunimo reikalų agentūra, remdamasi Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos sprendimu, 2022 metais surengė stipendijų skyrimo jauniems asmenims iš Ukrainos konkursą. Jo tikslas – suteikti finansinę pagalbą bei padėti jauniems Ukrainos piliečiams, savanoriaujantiems arba dirbantiems su jaunimu ir (ar) vaikais, lengviau integruotis Lietuvoje.

Stipendijos buvo skiriamos jaunuoliams (nuo 14 iki 29 metų) iš Ukrainos, kurie šiuo metu gyvena Lietuvoje ir savanoriauja ne trumpiau kaip vieną mėnesį, skirdami savanoriškai veiklai ne mažiau nei 10 valandų per savaitę, arba dirba Lietuvoje su jaunimu ir (arba) vaikais.

Paraiškos buvo priimamos vieną mėnesį, per kurį iš viso buvo gautos 44 paraiškos, o vienkartines stipendijas po 1 500 eurų gavo 27 jauni asmenys iš Ukrainos. Jauni ukrainiečiai gautas stipendijas skirs savo iniciatyvoms ar kitiems projektams, susijusiems su vaikais, jaunimu ar jų savanoriška veikla, studijoms ar būtinosioms išlaidoms padengti.

2023 m. tokio konkurso skelbti neplanuojama, tačiau bus ir toliau vykdomi jaunimo mainai tarp Lietuvos ir Ukrainos jaunimo. Paraiškų teikimas prasidės vasario mėnesį, o visa informacija bei skelbimas dėl paraiškų teikimo projektams bus paskelbti Jaunimo reikalų agentūros tinklalapyje – www.jra.lt ir „Facebook“ paskyroje.

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022