Jaunimo mainų projektas „Istorija – mūsų laisvė. Jaunimas – mūsų ateitis“ vykęs Alytaus rajone

2023-01-04

   2022 06 25-07 02 dienomis, Alytaus rajone, vyko „Istorija – mūsų laisvė. Jaunimas – mūsų ateitis“ (angl. „History is our freedom – Youth is our future) projektas. Tai jaunimo mainai skirti supažindinti jaunimą su Lietuvos ir Lenkijos tautų bei laisvės kovų, valstybingumo ir kariuomenės istorija bei skatinti daugiakultūrį istorinį dialogą, bendradarbiavimą, toleranciją, ir atvirumą ugdant aukšto sąmoningumo ir moralės piliečius.

      Mainuose susirinko 24 dalyviai iš Lietuvos ir Lenkijos. Jaunimas atliko pažintines užduotis tarptautinėse komandose, kurios skatino bendradarbiauti tolesnei sėkmingai abiejų tautų atstovų tinklaveikai. Kultūriniu vakarų metu abi šalys pristatė savo šalis, jų istoriją, šalies herojus, organizacijas aptarė kultūrinius skirtumus bei stereotipus. Kasdieniai elgsenos, bendravimo ir minčių savistabos ir grupinės refleksijos užsiėmimai padėjo pažinti save ir vieni kitus, ugdė atjautą ir toleranciją kitokiam mąstymui ir kultūrai. Dalyviai turėjo galimybę artimiau pažinti Alytaus rajono istorinį paveldą vietovės istoriniuose muziejuose, susitikime su partizanu bei dalyvaujant žygyje miške lankant istorinius paminklus. Atstovai iš Pavartėnų kaimo ,,Perkūnkalnio bendruomenė” praktinių seminarų metu supažindino abiejų tautų jaunimą su pagrindinėmis laisvės kovotojų verybėmis ir sėkmę už tautų laisvę lemiančiomis bendražmogiškomis savybėmis bei kompetencijomis ir dvasinėmis vertybėmis.

     Organizatorių vardu labai dėkojame JRA už galimybes, visiems dalyvavusiems už Jūsų aktyvumą, atsakingum ir norą tobulėti bei mokytis vienas iš kitų. Nuoširdžiai rekomenduojame jaunimui dalyvauti tokiuose projektuose. Tikimės dar nekartą išvysti daugumos veidus ir įtraukti į toliau nusimatančius projektus.

 

Jaunimo mainai finansuojami Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis.

 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022