Mokymo kursai „Galia veikti kartu“ Birštone – viskas apie Solidarumo projektus vienoje vietoje

2022-11-10

Jeigu turite idėją, kaip išspręsti savo kiemo, miestelio, miesto problemą, bet neturite tam pinigų, verta teikti paraišką ir gauti finansavimą iš Europos Sąjungos. Jaunimas vietines problemas gali spręsti pasitelkęs programą „Europos solidarumo korpusas“. Įdomu, bet kaip gi rengiami tie projektai?

Kviečiame jus su bendraminčių komanda dalyvauti mokymo kursuose apie Europos solidarumo korpuso Solidarumo projektus, kurie vyks Birštone. Įgyvendinę tokį projektą prisidėsite prie teigiamų pokyčių vietos bendruomenėje, prie problemos, matomos artimoje aplinkoje, sprendimo ir šio proceso metu ugdysite darbo komandoje, laiko planavimo, organizavimo, komunikacijos ir kitus įgūdžius.

Solidarumo projektas yra įgyvendinamas vietos lygmeniu, be užsienio partnerių, konkrečiame miestelyje/kaime/gyvenvietėje/rajone. Pagrindiniai jo vykdytojai yra jaunuoliai nuo 18 iki 30 metų. Tačiau projekto veiklose gali dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės. Daugiau informacijos apie šiuos projektus rasite https://www.solidarumokorpusas.lt/jaunimui/solidarumo-projektai/

Mokymai vyks lapkričio 30 – gruodžio 2 d. Birštone (detalesnę informaciją atsiųsime dalyviams).

Mokymų metu:

Mokysitės idėjas paversti projektu ir parengti projekto paraišką. Susipažinsite su reikalavimais Solidarumo projektams; Susitiksite su žmonėmis, kurie sėkmingai įgyvendino tokius projektus ir išgirsite jų patirtis; Turėsite progą tiesiogiai konsultuotis su Jaunimo reikalų agentūros darbuotoju.

Mokymų ves vadovės Aistė Šlajūtė ir Raminta Rusovičiūtė (daugiau apie mokymų vadoves – tekste žemiau).

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Dalyviams suteikiama nakvynė bei maitinimas. Kompensuojamos atvykimo į renginį kelionės išlaidos.

Registruotis į mokymus gali 2-3 iniciatyvinės grupės nariai:  jauni žmonės (nuo 17 iki 30 metų) bei vyresni, su jaunimu dirbantys asmenys, jei jie padės įgyvendinti projektą.

Registracija galima iki š.m. lapkričio 17 d.

Anketą rasite čia:

Registracija

Mokymuose dalyvauti galės tik  gavę registracijos patvirtinimą.

Kilus klausimams, kreipkitės į:

Vyr. specialistę Eveliną Stanaitienę, el.paštu: [email protected], tel. +370 671 69348

Apie mokymų vadoves:

Raminta Rusovičiūtė

Organizacijos „Inovatyvi karta“ įkūrėja, nuo 2015 metų dirbanti neformalaus ugdymo srityje. Per tą laiką jai teko organizuoti ir/ar mokymus vesti daugiau nei 50-tyje skirtingų projektų. 2018 m. pradėjo mokytis koučingo centre Londone, šiuo metu yra akredituota koučerė.

Organizuoja ir veda mokymus skirtingomis temomis, bet arčiausiai širdies – asmeninis tobulėjimas, koučingas, savęs pažinimas, įtraukimas bei įgalinimas individų ir/ar grupių, psichinė sveikata, diskriminacija, kritinis mąstymas, savanorystė, komandų formavimas bei diskusijų fasilitavimas.

Dirbą su jaunimu nuo 9 iki 99 metų bei turi patirties dirbant tiek su tais, kuriems trūksta motyvacijos, tiek su tais, kurie tos motyvacijos turi per akis.

Aistė Šlajūtė

Darbo su jaunimu srityje dirba jau per dešimt metų. Yra nevyriausybinės organizacijos Airijoje „Eurobug“, dirbančios su etninių mažumų ir pabėgėlių jaunimu, įkūrėja. Airijos universitetuose įgijo Darbo su jaunimu ir bendruomenės bakalauro ir Rasės, etninės kilmės ir karinių konfliktų magistro laipsnius. Penkis metus teko koordinavo „No Hate Speech Movement“ kampaniją, inicijuotą Europos Tarybos Jaunimo Departamento, priklausančią Airijos Nacionalinei Jaunimo Tarybai. Taip pat daugiau nei penkis metus dirba laisvai samdoma mokymų vadove ir konsultante nevyriausybinėms jaunimo ir bendruomenių organizacijoms Europoje, Airijos Nacionalinėje Jaunimo Taryboje, Europos Tarybos Jaunimo departamente ir Europos Tarybos Kongrese (Ukrainos skyrius). Savo darbe taiko holistinį požiūrį į žmogų ir mokymosi procesus, ypatingą dėmesį skirdama jaunų žmonių ir jaunimo darbuotojų įgalinimui per aktyvų dalyvavimą ir kūrybinius iššūkius.

 

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022