Kasmetinė iniciatyva „Bėk su „Erasmus+“ subūrė 600 bėgikų

Į didžiausią bėgikų komandą jau 6 kartą susibūrė ir drauge 5 kilometrų trasą Rimi Vilniaus maratone įveikė programos „Erasmus+“ dalyviai.

2022-09-16

Į didžiausią bėgikų komandą jau 6 kartą susibūrė ir drauge 5 kilometrų trasą Rimi Vilniaus maratone įveikė programos „Erasmus+“ dalyviai. Bėgime dalyvavo beveik 600 ryškiais mėlynais marškinėliais su šūkiu „Erasmus+“ praturtina gyvenimus, išlaisvina mintis“ pasipuošusių dalyvių. Tai – programoje „Erasmus+“ dalyvaujančių institucijų atstovai, jaunimas, jaunimo darbuotojai, dėstytojai, mokytojai, administracijos darbuotojai, bendrojo ir profesinio mokymo mokyklų mokiniai ir universitetų bei kolegijų studentai.

Šiemet bėgimas ypatingas ir tuo, kad tarptautinė švietimo programa „Erasmus+“ švenčia 35-erių metų gimtadienį, o prasidėjęs karas Ukrainoje dar labiau primena apie tai, kad demokratijos ir laisvės pagrindas – vienybė ir empatija vienas kitam, nepaisant skirtumų.

Bendrystės jausmą dar labiau sustiprino į bėgimą atvykę kolegos iš nacionalinių „Erasmus+“ agentūrų Latvijoje, Estijoje ir Kroatijoje.

Suburta gausi „Erasmus+“ bėgikų komanda ne tik demonstravo vienybę, bet ir parodė programoje dalyvaujančių žmonių įvairovę. Programa skirta įvairiausių tautybių, pažiūrų, pomėgių, amžiaus ir gebėjimų dalyviams nuo mokyklinuko iki senjoro, tad bėgti užsiregistravo kelių kartų atstovai – jauniausiems dalyviams vos 11–12 metų, o vyriausioji ką tik atšventė 66-erių metų gimtadienį. Bėgikai į Vilnių suvažiavo iš 25 Lietuvos miestų ir miestelių: nuo Varėnos iki Mažeikių.

Neskaičiuojant bėgikų iš Lietuvos, prie „Bėk su „Erasmus+“ komandos prisijungė pagal programą „Erasmus+“ į Lietuvoje studijuojantys ar kituose „Erasmus+“ projektuose dalyvaujantys dalyviai iš 37 šalių: Latvijos, Kroatijos, Estijos, Prancūzijos, Austrijos, Turkijos, Rumunijos, Vengrijos, Bulgarijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Ukrainos, Belgijos, Lenkijos. Taip pat dalyviai iš itin tolimų kraštų – Pakistano, Kazachstano, Nepalo, Japonijos, Pietų Korėjos, Indijos, Singapūro ir kitų.

„Erasmus+“ komandos pasiruošimo bėgimui ir bėgimo akimirkos – nuotraukų galerijoje.

„Erasmus+“ komandos bėgimą Rimi Vilniaus maratone organizavo Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo reikalų agentūra.

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022