Jaunimo verslumas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama skatinti jaunimo verslumą ir įgyvendinti verslumo ugdymo projektus, yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su organizacija VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ – jaunimo verslo ir ekonominio švietimo programų lydere Lietuvoje. VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ padeda jaunus žmones parengti jų profesinei ir praktinei veiklai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija palaiko siekį sukurti nuoseklią ir tęstinę verslumo ugdymo sistemą, įtraukiant verslumo ugdymo modulius į ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio bendrojo lavinimo ir aukštųjų mokyklų programas. Švietimas turėtų būti priartintas prie gyvenimo taikant praktinės patirties mokymosi modelius ir remiantis tikrų verslininkų patirtimi.

Labai svarbu skatinti Lietuvos verslo įmonių ir švietimo įstaigų partnerystę, nes tokiu būdu mokiniai bei mokytojai pajaučia tikrą verslo gyvenimą, pamato realius pavyzdžius, kaip verslo idėja įgyvendinama, jos vystymosi etapus bei rezultatus. Tik efektyviai ugdant mokinius galėsime laukti ir džiaugtis jų pasiekimais versle.

Daugiau informacijos apie VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamas veiklas rasite: www.lja.lt.

„Erasmus programa jauniesiems verslininkams“ (toliau – Programa) – Europos Sąjungos (toliau – ES) Programa, skirta pradedantiesiems verslininkams mokytis iš kitų valstybių narių patyrusių verslininkų.

2009 m. vasario mėn. Europos Komisija (toliau – EK) pradėjo bandomąją Programą, pagal kurią jaunieji verslininkai gali nuo vieno iki šešių mėnesių semtis patirties iš pripažinto kitos ES šalies verslininko.

Ši Programa yra 2008 m. ES Smulkiojo ir vidutinio verslo akto dalis, Programos politikos kryptys – skatinanti verslumą ir padedanti mažosioms ir vidutinėms įmonėms naudotis vidaus rinka.

Programa skirta pradedantiesiems ir būsimiems verslininkams, tiems, kurie įkūrė įmonę per pastaruosius trejus metus arba rimtai ketina ją kurti. Priimantieji juos verslininkai irgi turi būti Programos dalyviai.

Kandidatai dalyvauti Programoje kreipiasi į tarpininkaujančias organizacijas – vietines tarpininkaujančias institucijas, o šios suranda kandidatus priimančius verslininkus. Kelionės ir pragyvenimo išlaidas padengia EK, per mėnesį skiriama nuo 1 100 eurų Danijoje iki 560 eurų Bulgarijoje.

Dalyvavimas Programoje suteikia abipusę naudą:
- tiek jaunajam verslininkui (praktiniai įgūdžiai ir patarimai, tarptautinių kontaktų užmezgimas, žinios apie užsienio rinkas);
- tiek ir patyrusiam verslininkui (naujos idėjos, inovatyvios žinios ir nauji gebėjimai, žinios apie užsienio rinkas, galimybė užmegzti potencialius bendradarbiavimo ryšius su kita šalimi).

Programoje tiesiogiai dalyvauja 5 dalyviai: EK, koordinuojantis centras, tarpininkaujanti institucija, priimantys verslininkai ir jaunieji verslininkai.

Pagrindiniai Programos vykdymo etapai:
1. Paraiškos dalyvauti užpildymas internetu.
2. Kontaktų paieška.
3. Sutarties pasirašymas ir pasirengimas.
4. Stažuotė užsienyje.

Sėkmės istorijas, taip pat ir Lietuvos jaunųjų verslininkų, galima rasti čia.

Lietuvos nacionalinius kontaktinius centrus, kurie priima Programos paraiškas, galite surasti čia.

Detalesnė informacija apie Programą čia

Programa, pradėta prieš 5 metus, 2014 metais tapo 2014–2020 m. įmonių konkurencingumo ir mažųjų bei vidutinių įmonių programos (COSME) dalimi, pagal kurią numatomas finansavimas pagal šią Programą įgyvendinamoms iniciatyvoms.

Per 5 metus (2009-2014 m. laikotarpį) įgyvendinta 2500 mainų. Pagal apklausos duomenis, 58 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad ši programa padėjo pradėti ir sėkmingai išvystyti verslą.

ERASMUS
LIJOT
PLJS
LJM
ESK
Biudžetinė įstaiga, kodas 188681478. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Jaunimo reikalų agentūra 2022