Jaunimui palanki infrastruktūra ir paslaugos
Gerieji pavyzdžiai ir jų reglamentavimas:
Šiaulių miesto galimybių festivalis „Tavo pin kodas“
Tikslas – siekti kuo geriau suprasti save, savo poreikius, svajones ir galimybes. Organizatoriai renginio dalyvius skatino pamąstyti apie save kaip Šiaulių gyventoją, apie visuomeniškumą, bendrystę, prisidėjimą prie to, kad jaunam žmogui saulės mieste būtų gera ir jauku.
Zarasų rajono „Savanorystės meniu“
Tikslas – padėti mokiniams ir organizacijoms rasti vieniems kitus, kad jaunimas turėtų kur oficialiai skirti savo laiką savanorystei, visuomeninei veiklai ir pilietiškumui ugdyti.
Lazdijų rajono reagavimo į savižudybių riziką savivaldybėje algoritmai
Tikslas – pateikti reagavimo tvarką, kuria vadovaujantis Lazdijų rajono savivaldybės specialistai organizuoja ir teikia pagalbą nepilnamečiams asmenims ir mokiniams, kai identifikuojamos mintys apie savižudybę, ketinimas žudytis, mėginimas žudytis bei organizuojamas krizės valdymas įvykus savižudybei.
Vilniaus miesto jaunimo politikos koncepcija
Tikslas - apibrėžti pagrindines Vilniaus miesto jaunimo politikos kryptis ir tikslus bei užtikrinti tarpžinybinį bendradarbiavimą.
Programos paskirtis – nustatyti tikslus, uždavinius ir jų įgyvendinimo priemones, kurios padėtų mažinti alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų paklausą, pasiūlą bei žalą asmeniui ir visuomenei. Programa siekiama formuoti teigiamą Utenos rajono bendruomenės požiūrį į blaivybę, pagalbos teikimą asmenims, turintiems priklausomybių, ir jų šeimos nariams, siūlyti kompleksinės pagalbos priemones esant priklausomybės ligoms.
Tauragės rajono savivaldybės 2022–2027 metų jaunimo politikos priemonių įgyvendinimo planas
Tikslas – nustatyti priemones, skirtas jaunimo politikos įgyvendinimui stiprinti vietiniu lygmeniu, užtikrinant tarpžinybinį bendradarbiavimą tarp viešojo, privataus ir nevyriausybinių sektorių, sukurti infrastruktūrą, reikalingą darniai, faktais ir žiniomis grįstai jaunimo politikai įgyvendinti.
Programa mokyklose „Tyrinėjimo menas“
Tikslas – ugdyti moksleivių kūrybingumą ir kritinį, savarankišką mąstymą, stiprinti mokytojų kompetenciją (kurti gilų, į kūrybingumą ir kritinį mąstymą orientuotą mokymosi procesą, pagrįstą atviru, dialogišku, bendradarbiaujančiu santykiu, kurti ir išbandyti integruotus, tyrinėjimu, kūryba ir problemų sprendimu pagrįstus ugdymo metodus, pasitelkti įvairias medijas, miesto erdves ir kitus prieinamus resursus), stiprinti bendruomeninius ryšius mokykloje, mokytojų kolegialumą, padėti spręsti su mokinių adaptacija, re-emigrantų integracija susijusius iššūkius.
Medijų raštingumo mokymai „Dideli maži ekranai“
Tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo ir jaunimo ugdytojų medijų raštingumo gebėjimus, ugdyti projekto dalyvių kritinį mąstymą, komunikacinius gebėjimus, bendradarbiavimą, kūrybiškumą, skatinti savo bendruomenės pažinimą ir jos sąmoningumo ugdymą per kūrybines medijų raštingumo veiklas bei skatinti projekto patirčių apsikeitimą tarp skirtingų vietos bendruomenių, apjungiant skirtingas tautines bendrijas.
Dalyvavimo renginiuose rėmimo tikslas – plėtoti kokybišką darbą su jaunimu Klaipėdoje, stiprinti Klaipėdos jaunimo sektorių plėtojant regioninio, nacionalinio ir tarptautinio bendradarbiavimo ryšius bei atstovaujant Klaipėdos miestui Lietuvoje, užsienio valstybėse vykstančiuose reikšminguose renginiuose ir (ar) tarptautinių organizacijų vykdomuose renginiuose. Dalyvavimas renginiuose turi kurti pridėtinę vertę Klaipėdos miestui bei jaunimo sektoriui, įgytos žinios bei informacija turi būti perduodama suinteresuotoms šalims bei užtikrinamas jos tolimesnis taikymas plėtojant jaunimo sektorių.
Tikslas – suteikti galimybę Alytaus miesto savivaldybėje gyvenančiam 14–29 metų jaunimui kelti įvairių sričių (bendrąją, asmeninę, socialinės kompetencijos, lyderystės, viešojo kalbėjimo, jaunimo organizacijų veiklos tobulinimo, debatų ar kitų temų) kvalifikaciją, atstovauti Alytaus miesto jaunimą reprezentuojančiuose ir atstovaujamuosiuose renginiuose dalinai kompensuojant mokymų išlaidas.
Akmenės rajono savivaldybės jaunimo politikos įgyvendinimo 2019–2021 m. programa
Programa aprašo pagrindinius tikslus ir uždavinius siekiant kuri jaunuoliams įvarias galimybes ir infrastruktūrą. Programos tikslai:
- plėtoti darbo su jaunimu formas, skatinti jaunimo turiningą laisvalaikį, ypač kaimo vietovėse, ir išnaudoti turimą laisvalaikio infrastruktūrą bei inventorių;
- skatinti jaunimo saviraišką ir savanorišką veiklą;
- užtikrinti jaunimo įgalinimo, įtraukimo į pilietinę veiklą, interesų atstovavimo galimybes, informavimą ir konsultavimą;
- skatinti tarptautinį jaunimo bendradarbiavimą.
Utenos rajono savivaldybės šeimos stiprinimo tvarkos aprašas
Tikslas – turimais Utenos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) valdymo ir finansiniais instrumentais parengti ir vykdyti paramos jaunai šeimai programą.
Tikslas – ugdyti jaunimo Lietuvos regionuose asmeninius bei socialinius gebėjimus ir skatinti jų fizinį aktyvumą. Siūloma įvertinti galimybes prisidėti prie minėtos programos įgyvendinimo savivaldybėje.
Tikslas – teikti atviro darbo, mobilaus darbo su jaunimu, darbo su jaunimu gatvėje paslaugas.
Patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklose tvarka
Tikslas – padėti mokykloms užtikrinti sveiką, saugią, užkertančią kelią smurto, prievartos apraiškoms aplinką, kuri yra psichologiškai, dvasiškai ir fiziškai saugi.
VšĮ Karoliniškių poliklinikos Jaunimo sveikatos centras
Tikslas – teikti efektyvesnes, jaunimui pritaikytas sveikatos priežiūros paslaugas.
Ukmergės žaliojo koridoriaus principu teikiamos jaunimo sveikatos paslaugos
Tikslas – teikti efektyvesnes, jaunimui pritaikytas sveikatos priežiūros paslaugas.
Vilniaus neformaliojo ugdymo ir savanorystės centras
Tikslas – organizuoti ir vykdyti savanorystės skatinimo, plėtojimo, visuomenės komunikavimo ir neformaliojo ugdymo sričių projektus. Įstaiga išlaikoma Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.
Jaunimo savanoriškos tarnybos Šiaulių miesto savivaldybėje finansavimo tvarka
Tikslas – užtikrinti visumą organizuojamų ir vykdomų savanoriškų veiklų, kuriose dalyvauja savanoris, jaunimo savanorius priimanti organizacija, savanorišką veiklą organizuojanti organizacija , Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracija.
Vilniaus jaunimo informacijos centras
Tikslas – plėtoti kokybišką jaunimo informavimą ir konsultavimą. Čia jaunimas (14-29 m.) gali kreiptis ir gauti patikimus atsakymus.
Pagrindinės konsultacijų temos:
1. Mokymasis, darbas, savanorystė, praktika, laisvalaikis.
2. Socialinės, psichologinės paslaugos jaunimui, jaunų šeimų poreikiai.
3. Informacinis ir finansinis raštingumas, bendradarbiavimas su valstybinėmis institucijomis.
Mobilus darbas su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje
Tikslas – vykdyti darbą su jaunimu nuvykus į gyvenamąją teritoriją, kurioje nėra darbo su jaunimo infrastruktūros, atsižvelgiant į šioje teritorijoje gyvenančių jaunų žmonių individualius poreikius.
Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo politikos plėtros 2020–2022 metų programa
Tikslai:
- Užtikrinti jaunimo įgalinimo, įtraukimo į pilietinę veiklą, interesų atstovavimo galimybes, informavimą ir konsultavimą.
- Skatinti jaunimo savanorišką veiklą ir vystyti jaunimo savanorišką tarnybą.
- Plėtoti darbo su jaunimu formas, skatinti jaunimo turiningą laisvalaikį, ypač kaimo vietovėse, ir išnaudoti turimą laisvalaikio infrastruktūrą bei inventorių.
- Skatinti tarptautinį jaunimo bendradarbiavimą.